Rękawice powlekane
28W naszej ofercie znajdują się rękawice robocze powlekane, których osnowa wykonana jest najczęściej z dzianiny. Rękawice powlekane znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu na licznych stanowiskach pracy: prace montażowe, przemysł motoryzacyjny, logistyka, kompletowanie zamówień, ogólnych prac mechanicznych oraz w budownictwie i przemyśle transportowym.
Skuteczna ochrona dłoni na stanowisku pracy
Rękawice zanurzane to produkty bardzo rozpowszechnione, produkowane na skalę przemysłową. Pokrycie rękawicy warstwą ochronną zapewnia zwiększoną ochronę dłoni przed skaleczeniami, wysoką temperaturą i otarciami. Rękawice te są wytwarzane przez zanurzenie rękawicy z dzianiny w pożądanej mieszaninie powłoki.
Rękawice robocze powlekane
Powleczenie (zanurzenie) rękawicy przez substancję powlekającą może mieć zakres od częściowego do pełnego zanurzenia, w zależności od funkcji, którą rękawica musi spełniać. Poza doborem odpowiedniego pokrycia rękawicy ważna jest również ilość warstw pokrycia. Wielowarstwowość pokrycia pozwala na uzyskanie lepszych parametrów ochronnych rękawic. Najczęściej spotykane na rynku są „kąpiele”, które zapewniają maksymalną ochronę. Materiały służące do powlekania rękawic:
- - poliuretan,
- - nitryl,
- - piaskowy nitryl,
- - pianka nitrylowa,
- - lateks,
- - PCV.
Każdy z rodzajów powleczenia ma swoje własne funkcje, zalety i wady.
Rękawice powlekane poliuretanem
Materiał ten jest uważany za lekki i miękki, zapewniając jednocześnie maksymalną zręczność oraz elastyczność. Jest wygodny i zapewnia mocny chwyt. Może być używany podczas przenoszenia małych części i lekkich warunków olejowych. Jedyną wadą zaobserwowaną w przypadku tego zanurzenia jest to, że traci przyczepność w ciężkich warunkach olejowych i nie jest tak skuteczna pod względem odporności na ścieranie.
Rękawice materiałowe powleczone nitrylem
Powleczenie nitrylowe jest uważane za najlepszy materiał odporny na ścieranie i przebicie, który zapewnia również pewny chwyt na zaolejonych powierzchniach. Jednak ze względu na grubość powłoki w rękawicach tego typu zręczność i wrażliwość dotykowa jest na niskim poziomie. Dlatego trudno jest wykonywać prace, które obejmują obsługę małych części maszyn.
Rękawice powleczone piaskowym nitrylem
Piaskowe zanurzenia nitrylowe są najpopularniejszym wyborem zarówno dla przemysłu ciężkiego, jak i naftowego, ze względu na oferowaną grubą, antypoślizgową ochronę. Powleczenie tego typu są również uważane za idealne do ochrony przed otarciami, przebiciami, przecięciami i zaczepieniami. Podobnie jak kąpiele nitrylowe, kąpiele nitrylowe z piaskiem również pogarszają elastyczność i zręczność rękawic.
Powleczenie pianką nitrylową
Doskonały wybór do ochrony przed otarciami, przecięciami i wysokimi temperaturami. Pochłania ciecz oraz odprowadza olej z powierzchni rękawicy, ułatwiając chwytanie części maszyny. Rodzaj oleju, w którym pracuje pracownik, należy wziąć pod uwagę przy określaniu, czy rękawice z pianką nitrylową są odpowiednie.
Powleczenie lateksowe
Lateks zapewnia najlepszą ogólną przyczepność na sucho jakiejkolwiek powłoki. Jednak jedynym problemem związanym z lateksem jest to, że niektórzy pracownicy są na niego uczuleni. Ponadto ma tendencję do degradacji w kontakcie z olejami lub płynami na bazie węglowodorów.
Powleczenie podwójne
Podwójne zanurzenia są zawsze uważane za najlepsze, ponieważ zapewniają dodatkową ochronę przed wszelkimi czynnikami. Jednak po drugim zanurzeniu rękawice stają się zazwyczaj sztywne, a efektywna praca w nich wymaga pewnej praktyki.
Rękawiczki bawełniane: robocze akcesoria do ochrony dłoni
Chociaż zawsze zaleca się używanie całkowicie zamoczonych rękawic przemysłowych w celu zapewnienia niezawodnej ochrony, istnieją mniej niebezpieczne branże, które mogą zadowolić się częściowo zamoczoną powłoką nitrylową. Te rękawiczki są pokryte na dłoni i na wszystkich pięciu palcach. Podczas gdy powłoka chroni dłonie przed otarciami i wysoką temperaturą, górna warstwa dłoni może oddychać, zapewniając komfort pracownikowi. Rękawice te nie są używane w przemyśle chemicznym, który wymaga rękawic w pełni zanurzanych, ale są używane głównie przez mechaników, malarzy i pracowników montażu ogólnego. Stosowane są również w sektorze budowlanym. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rękawic roboczych powlekanych!